siedziba
IMG-20220905-WA0008 (1)

Pompy ciepła Warszawa. Skuteczny sposób ogrzewania domu i podgrzewania wody użytkowej

Pompy ciepła to ekologiczne urządzenia, na które decyduje się coraz więcej osób. Instalacja pompy ciepła może być znakomitą decyzją zarówno w przypadku wybierania instalacji grzewczej do nowo wybudowanego budynku, jak i w przypadku wymiany starego, mało efektywnego systemu ogrzewania domu. Pompa ciepła doskonale sprawdza się w przypadku ogrzewania budynków, a także uzyskiwania ciepłej wody użytkowej. Co jeszcze warto wiedzieć o pompach ciepła?

Rodzaje pomp ciepła. O jakich pompach ciepła można usłyszeć najczęściej? Pompy ciepła Warszawa

Istnieją różne rodzaje pomp ciepła. Do najpopularniejszych typów należą pompy ciepła: powietrze-woda, ziemia-woda oraz woda-woda.

 • Pompy ciepła powietrze-woda

Powietrzne pompy ciepła wykorzystują powietrze atmosferyczne do ogrzania domu. Pobierają powietrze zewnętrzne i wydobywają z niego ciepło, które następnie przenoszone jest do wnętrza budynku. Jest to zdecydowanie najbardziej powszechny typ pompy ciepła, ponieważ jest tańszy niż inne typy i znacznie łatwiejszy w instalacji. Cechuje go przy tym wysoka efektywność.

 • Pompy ciepła ziemia-woda (pompy ciepła gruntowe)

Gruntowe pompy ciepła polegają na energii geotermalnej, aby zapewnić ogrzewanie i chłodzenie. Wykorzystują one wody gruntowe lub wodę z odwiertów, aby zapewnić stałe dostawy wody o stosunkowo niskiej temperaturze, która następnie krąży w domu. System ten może być bardzo skuteczny na obszarach, gdzie w miesiącach zimowych występują duże opady śniegu lub gdzie temperatury spadają poniżej zera regularnie w ciągu roku. Instalacja pompy ciepła tego rodzaju jest jednak bardziej skomplikowana i czasochłonna niż np. pompy ciepła powietrze-woda.

 • Pompy ciepła woda-woda

Wodne pompy ciepła działają podobnie jak pompy gruntowe – zamiast wody gruntowej lub odwiertów, wykorzystują zbiorniki wodne (rzeki, jeziora, stawy itp.). Są one często stosowane w miejscach, gdzie nie ma naturalnego gruntu do wiercenia otworów, ale nadal jest dostęp do dużej ilości wody.

Spośród wymienionych wyżej typów pomp ciepła największą popularnością cieszy się właśnie pompa ciepła powietrze-woda. Ten typ instalacji grzewczej jest skuteczny, bezpieczny i ekologiczny, a przy tym łatwy w instalacji. Obejmuje ona montaż jednostki na zewnątrz budynku oraz jednostki wewnętrznej w środku – nie wymaga to przeprowadzania odwiertów czy złożonych prac ziemnych.

Pompa ciepła
Pompa ciepła

Dlaczego warto zdecydować się na montaż pompy ciepła? Pompy ciepła Warszawa

Coraz więcej osób zastanawia się nad zainwestowaniem w pompę ciepła, a to ze względu na wiele korzyści, jakie niesie ze sobą ta technologia. Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła? Poniżej przedstawiamy kilka powodów.

 1. Oszczędność pieniędzy. Pompy ciepła pozwalają na znaczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem domu lub produkcją ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła wykorzystują energię z otoczenia, co sprawia, że są o wiele bardziej efektywne i tańsze w eksploatacji niż tradycyjne kotły gazowe lub olejowe. Dzięki temu inwestycja w pompę ciepła zwraca się w stosunkowo krótkim czasie.
 2. Ochrona środowiska. Pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną, co oznacza, że nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji, jakie wydzielają się przy spalaniu paliw kopalnych. Dzięki temu pompę ciepła można uznać za ekologiczne rozwiązanie.
 3. Komfort użytkowania. Pompy ciepła pozwalają na uzyskanie stałej temperatury w domu przez cały rok. Ogrzewanie pomieszczeń przy pomocy pompy ciepła jest o wiele bardziej wydajne i niezawodne niż korzystanie z tradycyjnych kotłów na paliwo stałe. Ponadto, pompy ciepła oferują możliwość chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim.
 4. Możliwość uzyskania dotacji. Inwestycja w pompę ciepła może zostać częściowo sfinansowana dzięki dotacjom z programów rządowych (takich jak np. program „Czyste Powietrze”). Dzięki temu inwestycja w montaż pomp ciepła jest o wiele bardziej opłacalna.
 5. Długowieczność urządzenia. Pompy ciepła to urządzenia, które charakteryzują się długim okresem eksploatacji. Zwykle pompy ciepła są wyposażone w długie gwarancje, co oznacza, że ich użytkowanie jest bezpieczne i nie wymaga częstych napraw.
 6. Wzrost wartości nieruchomości. Posiadanie w swoim domu pompy ciepła może wpłynąć na wzrost wartości nieruchomości. Coraz więcej osób poszukuje ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, a inwestycja w pompę ciepła może być dla nich kluczowym czynnikiem przy wyborze nowego domu.

Pompy ciepła Warszawa. Bezgrzałkowa pompa ciepła Dragon – skuteczne ogrzewanie domu i niezawodny sposób podgrzewania wody użytkowej

Klasyczna pompa ciepła wykorzystuje grzałkę, która załącza się, umożliwiając pracę urządzenia. Niestety grzałka jest elementem bardzo energochłonnym – pobiera dużo energii elektrycznej, co przekłada się na wysokość rachunków za prąd, które klient musi regularnie płacić. Pompy ciepła Dragon są skonstruowane w taki sposób, że nie potrzebują do działania wspomnianych grzałek. Wyposażone są w nowoczesny system EVI (bezpośredni wtrysk pary do kompresora) wraz ze sprężarką Panasonic typu DC Inverter, który zastępuje grzałkę, czyli zmniejsza zużycie energii, a przy tym zapewnia wysoką efektywność pracy nawet przy temperaturach zewnętrznych sięgających -30°C! Ogrzewanie pompą ciepła Dragon umożliwia obniżenie rachunków za energię elektryczną nawet o 40%. Warto wiedzieć, że możliwe jest też połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatacji.

Pompa ciepła Dragon to ponadto:

 • 7 lat gwarancji na pompę ciepła i jej podzespoły;
 • gwarancja ciepła – naprawa usterki lub instalacja zastępczej pompy ciepła w ciągu 24 godzin od zgłoszenia awarii;
 • ekologiczny czynnik chłodniczy R32;
 • moc pompy ciepła od 8kW do nawet 90kW;
 • współczynnik COP o wartości 4,70.