siedziba
IMG-20220905-WA0008 (1)

Pompy ciepła Wałbrzych. Dlaczego warto zdecydować się na montaż pompy ciepła? Efektywne ogrzewanie domu i nie tylko

Można mówić o wielu różnych systemach w kontekście ogrzewania budynków i podgrzewania wody użytkowej. Istnieje ogrzewanie gazowe, olejowe, są systemy wykorzystujące paliwo stałe. Jednak ostatnio coraz popularniejsze stają się pompy ciepła. Pompa ciepła wykorzystuje energię elektryczną do działania, więc jest bardziej przyjazna dla środowiska. Cechuje ją przy tym wysoka efektywność i wydajność.

Na montaż pompy ciepła decyduje się coraz więcej osób. Zanim jednak wybierze się konkretny model, warto dowiedzieć się, jaka jest zasada działania pompy ciepła i poznać korzyści, jakie może ze sobą nieść instalacja pompy ciepła jako systemu ogrzewania domu lub budynku przemysłowego.

Pompy ciepła Wałbrzych. Co warto wiedzieć o pompach ciepła?

Pompy ciepła to rodzaj systemu ogrzewania i chłodzenia, który wykorzystuje energię elektryczną do przenoszenia ciepła z jednego obszaru do drugiego. Są one bardzo wydajne i mogą oferować znaczne oszczędności na rachunkach za energię. Używa się ich do podgrzewania wody użytkowej, ogrzewania domu mieszkalnego, a także ogrzewania budynków przemysłowych, biur itd. W lecie, przy wysokich temperaturach zewnętrznych, można ich używać do usuwania ciepłego powietrza z wnętrza budynku, czyli do chłodzenia.

Istnieją różne rodzaje pomp ciepła, ale do najczęściej spotykanych zaliczyć możemy pompy ciepła gruntowe i powietrzne. Systemy gruntowe opierają się na temperaturze ziemi, aby zapewnić ciepło w zimie i chłód w lecie. Systemy powietrzne czerpią swoją energię bezpośrednio z powietrza zewnętrznego.

Pompy ciepła powietrze-woda. System ogrzewania budynków i sposób podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła Wałbrzych

Pompy ciepła powietrze-woda są najczęstszym typem używanym w zastosowaniach domowych, ponieważ są tak wydajne i opłacalne. W rzeczywistości są one bardziej wydajne niż systemy geotermalne, ponieważ nie wymagają kosztownego wiercenia lub wykopów, aby je zainstalować! Montaż pompy ciepła powietrze-woda jest łatwy i każdy wykwalifikowany instalator powinien poradzić sobie z tym zadaniem bardzo szybko.

W trybie ogrzewania jednostka zewnętrzna przepuszcza czynnik chłodniczy przez sprężarkę i wężownice skraplacza, które absorbują i odrzucają ciepło z powietrza zewnętrznego. Jednostka wewnętrzna zawiera wężownicę parownika, która pochłania to ciepło z jednostki zewnętrznej i przekazuje je do domu za pośrednictwem miedzianego systemu rur z czynnikiem chłodniczym, który biegnie przez kanały wentylacyjne domu. Proces ten jest odwrócony w trybie chłodzenia, kiedy to chłodne powietrze jest wdmuchiwane do domu przez wężownicę wewnętrzną.

Ogrzewanie pompą ciepła powietrze-woda może być jeszcze tańsze, jeśli użytkownik zdecyduje się na połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Nie wpłynie to negatywnie na efektywność pompy ciepła, a pozwoli dodatkowo zaoszczędzić – koszty eksploatacji pompy będą dzięki temu niższe!

Pompa ciepła
Pompa ciepła

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła? Pompy ciepła Wałbrzych

Ogrzewanie budynków za pomocą pomp ciepła stało się popularne w ostatnich latach ze względu na zdolność tych urządzeń do ogrzewania, chłodzenia i dostarczania ciepłej wody użytkowej. W rzeczywistości pompy ciepła są tak skuteczne, że decydują się na nie osoby nie tylko budujące nowy dom, ale także te, które wymieniają stare źródło ciepła na coś bardziej wydajnego (np. zmiana z kotła na paliwo stałe na pompę ciepła powietrze-woda). Warto także wiedzieć, że nowoczesne pompy ciepła są również bardzo energooszczędne i mogą obniżyć koszty ogrzewania domu.

Oto kilka innych powodów, dla których warto rozważyć inwestycję w pompę ciepła:

  • Są opłacalne: pompy ciepła są droższe niż tradycyjne systemy grzewcze, ale inwestycja w nie z pewnością się zwróci i po pewnym czasie można będzie liczyć zaoszczędzone pieniądze. Są one również zaprojektowane tak, aby działać przez wiele lat, więc nie ma konieczności, żeby wymieniać je tak często, jak inne typy systemów grzewczych;
  • Są przyjazne dla środowiska: pompy ciepła nie wykorzystują paliw kopalnych, takich jak olej czy gaz, co oznacza, że nie wytwarzają gazów cieplarnianych ani innych nieczystości, które szkodzą środowisku. Używając pomp ciepła, mamy wpływ na redukcję emisji zanieczyszczeń do atmosfery;
  • Są łatwe w montażu: pompy ciepła powietrze-woda to stosunkowo proste urządzenia, które mogą być szybko zainstalowane przez profesjonalistę. Nie ucierpi przy tym wystrój ogrodu (brak wykopów czy odwiertów);
  • Są łatwe w obsłudze: nie trzeba być specjalistą, żeby uruchomić i obsłużyć pompę ciepła. Wystarczy ogólna wiedza o tym jak działają pompy ciepła typu powietrze-woda, żeby nauczyć się z nich korzystać.

Pompa ciepła powietrze-woda Dragon. Profesjonalny montaż pomp ciepła

Pompa ciepła to rodzaj instalacji grzewczej, na którą decyduje się obecnie wiele osób. Zasilanie przy użyciu energii elektrycznej (czasem też z użyciem instalacji fotowoltaicznej) pozwala na skuteczne i efektywne ogrzewanie domu i nadaje się idealnie do podgrzewania wody użytkowej. A dlaczego warto wybrać nasze pompy ciepła Dragon, zamiast kupować u konkurencji? Jest kilka powodów, m.in.:

  • pompy ciepła Dragon to ekologiczne urządzenia – wykorzystują przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32 zamiast starego, mało wydajnego R410A;
  • pompa ciepła Dragon, w przeciwieństwie do innych pomp ciepła dostępnych na rynku, nie jest wyposażona w grzałkę, która odpowiada za wysokie zużycie energii elektrycznej;
  • pompy Dragon wyposażone są w nowoczesny system EVI, który umożliwia wydajną pracę nawet przy temperaturach sięgających -30 stopni Celsjusza;
  • dajemy 7 lat gwarancji na nasze pompy ciepła oraz wszystkie podzespoły;
  • zapewniamy pompy ciepła o mocy od 8kW do 90 kW – moc pompy ciepła dobiera się w zależności od przeznaczenia i typu budynku.