siedziba
IMG-20220905-WA0008 (1)

Pompy ciepła Szczecin. Wysoka efektywność w zakresie ogrzewania domu. Skuteczne ogrzewanie pompą ciepła

Ogrzewanie domu pompą ciepła staje się coraz bardziej powszechne. Pompy ciepła zasilane energią elektryczną cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród osób budujących nowe domy, jak i szukających możliwości wymiany starszych systemów grzewczych. W takiej sytuacji pompy ciepła mogą być doskonałą inwestycją, oczywiście jeśli zostaną odpowiednio dobrane.

Planując montaż pompy ciepła, nie warto zadowalać się pierwszym znalezionym modelem. Warto upewnić się, że będzie ona efektywnie ogrzewać dom oraz będzie wydajna do uzyskiwania ciepłej wody użytkowej – i nadal będzie opłacalna w eksploatacji.

Pompy ciepła Szczecin. Czym są i jak działają pompy ciepła?

Pompy ciepła to jeden z najpopularniejszych sposobów ogrzewania domów i budynków przemysłowych, biur itp. Pompa ciepła wykorzystuje energię elektryczną do przenoszenia energii z jednego miejsca – takiego jak kanały powietrzne lub wodne budynku – do innego (np. do domu). Jest to efektywne zarówno pod względem ogrzewania pomieszczeń, jak i usuwania nadmiaru ciepła z budynku w miesiącach letnich.

Istnieją różne rodzaje pomp ciepła, ale najczęściej wymienia się: powietrzne, wodne i gruntowe. Powietrzne pompy ciepła (inaczej pompy ciepła powietrze-woda) działają poprzez pobieranie ciepła z powietrza zewnętrznego i przekazywanie go do wnętrza domu – są one bardziej powszechne niż inne rodzaje. Gruntowe pompy ciepła czerpią energię z ziemi i mogą być bardziej efektywnym sposobem ogrzewania domów, ale wymagają dodatkowej przestrzeni do instalacji. Z kolei pompy ciepła typu woda-woda polegają na pobliskim zbiorniku wodnym (zwykle jeziorze lub rzece), aby działać prawidłowo. Warto wspomnieć, że spośród wymienionych rodzajów pomp ciepła, to pompa ciepła powietrze-woda jest urządzeniem najłatwiejszym w instalacji, dlatego ten typ instalacji grzewczej wybierany jest najczęściej.

Pompa ciepła
Pompa ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda jako system ogrzewania domu i podgrzewania wody użytkowej. Pompy ciepła Szczecin

Jak zostało wyżej wspomniane, to pompa ciepła powietrze-woda jest jednym z najczęściej instalowanych systemów grzewczych. Pompę ciepła tego typu łatwo i szybko można zamontować (montaż pompy ciepła nie wymaga skomplikowanych robót na posesji), i jest bardzo wydajna nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Co więc warto wiedzieć na temat wspomnianych pomp ciepła? Oto garść informacji:

Pompy ciepła powietrze-woda zajmują niewiele miejsca na podwórku, są szybkie i łatwe w montażu, nie wymagają inwazyjnych operacji na posesji (jak to bywa w przypadku gruntowych pomp ciepła).
Pompy ciepła powietrze-woda są dużo bardziej wydajne niż inne rodzaje systemów grzewczych. Do przekazywania ciepła wykorzystują one parowanie zamiast kondensacji, co oznacza, że mniej energii jest marnowane podczas pracy. To z kolei pozwala obniżyć wysokość rachunków za energię elektryczną.
Ponieważ pompy ciepła powietrze-woda mogą zarówno ogrzewać, jak i chłodzić dom, urządzenia te są bardzo uniwersalne. W miejscach, gdzie temperatury zmieniają się znacznie w ciągu roku (np. w klimacie umiarkowanym), jest to szczególnie przydatne. Nie trzeba dodatkowo instalować klimatyzatora, gdy ma się pompę ciepła.
Istnieje możliwość połączenia pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi, co może dodatkowo pomóc w oszczędzaniu na rachunkach za prąd. Wielu dotychczasowych użytkowników chwali to połączenie jako wydajne i niezawodne. Mając instalację fotowoltaiczną z magazynem energii, można dodatkowo zabezpieczyć się w razie przerw w dostawie energii elektrycznej.

Bezgrzałkowa pompa ciepła Dragon – pewne i sprawdzone źródło ciepła. Pompy ciepła Szczecin – pewny sposób ogrzewania budynków

Myśląc o pompach ciepła i stając przed decyzją, na jakie urządzenie się zdecydować, warto rozważyć pompę Dragon. Firma Dragon specjalizuje się w montażu nowoczesnych pomp ciepła typu powietrze-woda. Co wyróżnia nasze pompy ciepła od innych urządzeń? I dlaczego warto rozważyć zastosowanie takiego systemu grzewczego w swoim domu lub firmie?

Bezgrzałkowe pompy ciepła Dragon są bardziej wydajne i zużywają mniej energii elektrycznej niż tanie urządzenia grzewcze (nie są wyposażone w pochłaniające mnóstwo energii grzałki), więc mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na miesięcznym rachunku za prąd. Pompy ciepła Dragon wyposażone są ponadto w system EVI, który pozwala na płynną i wydajną pracę urządzenia nawet przy bardzo niskich temperaturach. Dodatkowo nasze piece objęte są aż 7-letnią gwarancją! Zobowiązujemy się do naprawy każdej usterki w ciągu 24 godzin od jej wystąpienia, a instalacja pompy ciepła nastąpi w możliwie najkrótszym czasie.

Pompy ciepła Dragon to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy podczas ogrzewania domu lub uzyskiwania ciepłej wody użytkowej. Koszty eksploatacji systemu powietrze-woda Dragon będą niższe niż w przypadku innych marek dostępnych na rynku. Wszystko to z uwagi na wysoką efektywność pompy ciepła naszej firmy.