siedziba
IMG-20220905-WA0008 (1)

Pompa ciepła Radom – wysoka efektywność

Pompy ciepła są popularnym wyborem wśród właścicieli domów, ponieważ oferują wiele korzyści. Wykorzystują one energię elektryczną do ogrzewania domu w zimnych miesiącach, ale także do chłodzenia go w gorących okresach. Pompy ciepła mogą być również wykorzystywane do ogrzewania wody użytkowej, co czyni je jeszcze bardziej uniwersalnymi urządzeniami.

Pompy ciepła to świetna opcja dla wielu właścicieli domów szukających wydajności, wszechstronności i komfortu. Warto dowiedzieć się więcej o instalacji grzewczej tego typu, aby móc podjąć najlepszą możliwą decyzję, gdy przyjdzie czas na wybór nowego systemu ogrzewania domu.

Ogrzewanie pompą ciepła – co warto wiedzieć?

Pompy ciepła to urządzenia przyjazne dla środowiska, które charakteryzują się wysoką wydajnością pracy. Mogą one zarówno ogrzewać, jak i chłodzić dom odpowiednio w miesiącach zimowych i letnich. Nadają się też świetnie do podgrzewania wody użytkowej.

Pompy ciepła mogą pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy, ponieważ wykorzystują to samo źródło energii zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia domu. Są one idealne dla obszarów, które doświadczają szerokiego zakresu temperatur w ciągu roku. Wystarczy dobrze dobrać moc pompy ciepła przed instalacją urządzenia.

Pompy ciepła to ekologiczne urządzenia, które nie potrzebują do działania gazu, oleju czy węgla – funkcjonują dzięki energii elektrycznej. Dzięki temu używając pomp ciepła, nie przyczyniamy się do emisji zanieczyszczeń do środowiska. Ogrzewanie pompą ciepła jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na ekologii podczas ogrzewania domu czy podgrzewania wody użytkowej.

Pompy ciepła powietrze-woda – Radom

Pompy ciepła są stworzone do przenoszenia ciepła z jednego miejsca do drugiego. Można je wykorzystać na przykład do pozyskiwania ciepła z powietrza zewnętrznego i transportowania go do budynku (w celu zapewnienia ogrzewania pomieszczeń lub produkcji ciepłej wody użytkowej) lub odwrotnie – w ten sposób działają systemy ogrzewania i chłodzenia w większości domów.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów pomp ciepła są pompy powietrze-woda. Ten typ pompy ciepła pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego i rozprowadza je do każdego pomieszczenia w domu poprzez system rur i kanałów (praca w trybie ogrzewania). W procesie tym wykorzystywany jest czynnik chłodniczy. W przypadku chłodzenia domu urządzenie usuwa ciepło z powietrza wewnątrz budynku i wysyła je na zewnątrz.

Wysoka efektywność pompy ciepła powietrze-woda jest powodem, dla którego wiele osób decyduje się na montaż pompy ciepła na swojej posesji. Pompa ciepła powietrze-woda zarówno dostarcza ciepła w czasie zimnych miesięcy, jak i może chłodzić, gdy na zewnątrz budynku panują wysokie temperatury.

Pompa ciepła
Pompa ciepła

Jakie jeszcze typy pomp ciepła można spotkać?

Co warto wiedzieć o pompach ciepła? Choćby to, że występuje kilka rodzajów tych urządzeń służących m.in. do ogrzewania budynków. Oprócz pompy ciepła powietrze-woda można też trafić na pompę ciepła gruntową oraz wodną. Dla osób nieobeznanych z tematem, które chcą zainwestować w nowoczesny rodzaj instalacji grzewczej, przydatna może być tu możliwość skorzystania z pomocy specjalisty, który z pewnością pomoże dobrać typ urządzenia i wyjaśni, jak wygląda montaż pompy ciepła na posesji. A z jakimi pompami możemy mieć jeszcze do czynienia?

  • Gruntowa pompa ciepła – pompa ciepła typu gruntowego wykorzystuje energię geotermalną do zapewnienia ogrzewania i chłodzenia dla domów, firm i innych budynków komercyjnych. Ziemia zapewnia stałą temperaturę przez cały rok. Prawidłowo zainstalowany system może zapewnić zarówno ogrzewanie, jak i chłodzenie przy użyciu tylko jednej jednostki. Systemy gruntowych pomp ciepła są droższe niż systemy konwencjonalne, a ich instalacja wymaga więcej zachodu, ale za to cechują się bardzo stabilnym działaniem.
  • Pompa ciepła woda-woda – urządzenie to działa poprzez przenoszenie ciepła ze zbiornika wodnego do budynku. W tym przypadku woda źródłowa to zazwyczaj akwen, taki jak jezioro czy rzeka. Proces obejmuje dwa etapy: skraplacz i parownik. Skraplacz działa poprzez usunięcie ciepła z wody źródłowej, która następnie przepływa przez rury do parownika, gdzie ochładza się do temperatury pokojowej lub niższej. Ten zimny płyn przechodzi następnie przez rurę z powrotem do skraplacza i rozpoczyna swój cykl ponownie. Pompy ciepła typu wodnego są nieco rzadsze w stosowaniu, ale charakteryzuje je wysoka wydajność.

Pompy ciepła Radom – korzyści

Dlaczego warto rozważyć montaż pompy ciepła powietrze-woda Dragon? Poniżej kilka powodów.

Wysoka efektywność urządzenia

Pompy ciepła są jednym z najbardziej efektywnych sposobów na ogrzewanie domu lub firmy. Ich działanie polega na wydobyciu ciepła z powietrza zewnętrznego i przeniesieniu go do wnętrza domu za pomocą ciekłego czynnika chłodniczego. Oznacza to, że pompy ciepła zużywają mniej energii niż konwencjonalne systemy grzewcze, takie jak grzejnik elektryczny lub gazowy, i mogą być znacznie bardziej wydajne niż inne formy ogrzewania!

Niskie koszty eksploatacji

Jedną z największych zalet korzystania z pomp ciepła jest to, że są one tanie w eksploatacji (szczególnie korzystne jest połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi). Do tego – jeśli chodzi o pompy ciepła bezgrzałkowe – pobierają one niewielką ilość energii elektrycznej. Oznacza to, że można oszczędzać pieniądze na rachunkach za energię elektryczną!

Łatwy montaż pompy ciepła

Nasza pompa ciepła powietrze-woda jest łatwa w montażu. Instalacja pompy ciepła tego typu nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych prac ziemnych czy innych specjalistycznych operacji. Sprawna ekipa z pewnością szybko upora się z tym zadaniem.

Pompy ciepła Dragon – Dlaczego warto?

Firma Dragon jest dostawcą nowoczesnych pomp ciepła typu powietrze-woda. Co wyróżnia nasze pompy ciepła na tle innych urządzeń? Dlaczego warto zainwestować w bezgrzałkową pompę ciepła?

Dzięki temu, że pompy ciepła Dragon pozbawione są tanich grzałek, są bardziej wydajne niż inne systemy grzewcze i zużywają mniej energii elektrycznej, co bezpośrednio przekłada się na wysokość rachunków za energię elektryczną.

Ponadto, pompy ciepła Dragon wyposażone są w system EVI (ang. Enhanced Vapour Injection) – co pozwala na płynną pracę nawet w niskich temperaturach zewnętrznych. Warto również wspomnieć, że nasze pompy ciepła objęte są aż 7-letnią gwarancją (gwarancja obejmuje zarówno pompę, jak i poszczególne jej części).

Pompy ciepła Dragon to idealny system do ogrzewania budynków i produkcji ciepłej wody użytkowej pozwalający zaoszczędzić na energii elektrycznej. Koszty eksploatacji urządzeń firmy Dragon będą niższe niż w przypadku innych urządzeń dostępnych na rynku.