Zajmujemy się sprzedażą i montażem pomp ciepła w Lubinie. Oferowane przez nas urządzenia to pompy ciepła nowej generacji. Wyróżniają się przede wszystkim wysoką energooszczędnością. Zużywają aż o 40% mniej energii elektrycznej od pomp ciepła konkurencji. Tak imponujący wynik osiągnęły dzięki swojej specyficznej budowie. Wykorzystaliśmy w nich dwie technologie: EVI, czyli zaawansowany bezpośredni wtrysk pary do kompresora oraz współpracującą z nim sprężarkę inwertorową Panasonic typu DC.

Sprężarka i system EVI zastąpiły wykorzystywaną w urządzeniach konkurencji niezwykle energochłonną grzałkę. Pompy ciepła z grzałkami pobierają o 40% więcej prądu, gdyż włącza się ona za każdym razem, gdy temperatura na zewnątrz budynku spadnie poniżej 0°C, chociaż w teorii powinna zaczynać pracować dopiero przy siarczystych mrozach. W efekcie grzałkowe pompy ciepła nie są tak wydajne energetycznie co nasze. W naszym klimacie bowiem grzałki są włączone przez większą część sezonu jesienno-zimowego. Moc pomp ciepła Dragon pochodzi w 100% ze sprężarki, pomp grzałkowych tylko w 70%. Brak grzałki gwarantuje mniejsze zużycie energii elektrycznej oraz płynność pracy pompy nawet zimą (do -30°C) bez ryzyka jej zamarznięcia.

Decydując się na zakup powietrznej pompy ciepła w Lubinie, zmniejszysz swoje rachunki za prąd o nawet 40%! Jeżeli chcesz uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła w Lubinie, koniecznie się z nami skontaktuj. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni program i dostać dotację, a także ułatwimy przebrnięcie przez wszystkie formalności.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła w Lubinie?

Jeżeli jesteś mieszkańcem Lubina i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zmniejszyć swoje opłaty za energię elektryczną oraz przyczynić się do aktywnej ochrony środowiska, to pompa ciepła jest dla Ciebie idealną propozycją. Urządzenie to służy bowiem do ogrzewania domu, przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia wnętrz latem. Jego spektrum działania jest więc bardzo szerokie, a negatywny wpływ na środowisko znikomy. Pompa ciepła nie spala żadnego paliwa, aby wytworzyć ciepło, a zatem nie emituje też toksycznych spalin do atmosfery.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła zamiast spalać paliwo i w ten sposób wytwarzać ciepło, przenosi je z jednego miejsca w drugie. Wykorzystuje do tego energię mechaniczną lub cieplną. Pobiera ona ciepło z powietrza, wody lub gruntu i przenosi je do domowej instalacji grzewczej.

Powietrzne pompy ciepła w Lubinie i innych miejscach to urządzenia, które przekazują energię otoczenia bezpośrednio do obiegu czynnika roboczego. Odebrane ciepło sprawia, że czynnik roboczy odparowywuje w parowniku. Następnie pary czynnika roboczego trafiają na sprężarkę zasilaną elektrycznie. Tam ich temperatura jest podnoszona, a później (w skraplaczu) znajdujące się w nich ciepło jest oddawane. To właśnie ze skraplacza ciepło trafia do obiegu grzewczego budynku. Następuje skroplenie par czynnika roboczego (przyjmują one formę ciekłą pod wysokim ciśnieniem) i zamknięcie cyklu poprzez obniżenie ich ciśnienia.

W naszej ofercie znajdziesz powietrzne pompy ciepła typu monoblok. Składają się one tylko z jednego modułu, który wyposażony jest w kompletny obieg chłodniczy. Pompy ciepła monoblok montowane są w całości na zewnątrz budynków. Sprzedawane przez nas urządzenia są najwyższej jakości. Wszystkie ich podzespoły pochodzą od renomowanych producentów, a zastosowany w nich czynnik chłodniczy R32 jest ekologiczny i całkowicie bezpieczny dla użytkowników, a przy tym działa efektywniej od wykorzystywanego do niedawna łatwopalnego czynnika chłodniczego R410A. Jesteśmy pewni, że pompy ciepła Dragon spełnią Twoje oczekiwania, dlatego udzielamy na nie aż 7 lat gwarancji. Obejmuje ona wszystkie podzespoły urządzenia.