Nasza firma zajmuje się sprzedażą i montażem pomp ciepła w Legnicy. Oferowane przez nas urządzenia wyróżniają się wysoką energooszczędnością, która przekłada się bezpośrednio na niższe opłaty za energię elektryczną. W porównaniu do grzałkowych pomp ciepła konkurencji pompy ciepła Dragon zużywają bowiem aż o 40% mniej prądu. Jest to możliwe dzięki temu, że zrezygnowaliśmy z zastosowania w nich energochłonnych grzałek, które w teorii powinny włączać się dopiero przy siarczystych mrozach, zaś w praktyce włączają się za każdym razem, gdy temperatura na zewnątrz budynku spadnie poniżej 0°C (co w naszym klimacie oznacza, że pracują one przez znaczną większość sezonu jesienno-zimowego). To właśnie przez to grzałkowe pompy ciepła zużywają aż 4 razy więcej prądu od naszych urządzeń.

Pompy ciepła z naszej oferty nie posiadają grzałki. Zamiast niej zostały wyposażone w dwie doskonale ze sobą współpracujące nowoczesne technologie: system EVI (czyli zaawansowany bezpośredni wtrysk pary do kompresora) oraz inwerterową sprężarkę Panasonic typu DC. Takie połącznie zastępuje grzałkę, zapewnia płynną pracę pompy do temperatury -30°C i znacznie obniża zużycie prądu przez urządzenie.

Kto powinien pomyśleć o zakupie i montażu powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają ekologicznych sposobów ogrzania domu, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia wnętrz latem. Pompy ciepła wytwarzają ciepło poprzez przeniesienie energii skumulowanej w wodzie czy powietrzu do domowej instalacji grzewczej. Wykorzystują do tego energię mechaniczną albo cieplną. Aby wyprodukować ciepło, nie spalają więc żadnych paliw, dzięki czemu ich praca nie powoduje powstawania toksycznego smogu.

Inwestycja w powietrzną pompę ciepła to również świetna propozycja dla tych inwestorów, którzy chcą zapewnić sobie niezależność energetyczną. Jeżeli połączy się to urządzenie z fotowoltaiką, można zyskać podwójnie: pompa zapewnia bowiem darmowe ciepło, a instalacja fotowoltaiczna pozwala skutecznie zmniejszyć rachunki za prąd. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, stali się niezależni od podwyżek cen energii elektrycznej i cieplnej. Taki duet jest korzystny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i domowego budżetu. Pompa musi być bowiem zasilana energią elektryczną, którą wytwarza instalacja fotowoltaiczna. Dzięki niej zwiększa się zużycie energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej, więc konsumenci mogą wykorzystać produkowany przez siebie prąd w 100%.

Takie rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze od oddawania nadmiaru prądu do sieci. Dom wyposażony w fotowoltaikę i pompę ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii i nie przyczynia się do zanieczyszczania atmosfery, gdyż pompa nie emituje żadnych szkodliwych substancji. Dla osób, które chcą połączyć posiadaną już przez siebie instalację fotowoltaiczną z pompą ciepła powstał specjalny program rządowy „Mój Prąd”. Korzystając z niego, można uzyskać spore dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła. Inwestorzy stawiający na odnawialne źródła energii mogą liczyć także na inne rodzaje dofinansowań do pomp ciepła w Legnicy.

Korzystanie z zielonej energii, która jest skumulowana w gruncie, wodach gruntowych czy powietrzu to działanie proekologiczne. Dzięki stosowaniu takich urządzeń jak np. powietrzne pompy ciepła zmniejsza się zużycie paliw kopalnych i następuje redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Aby jeszcze bardziej zredukować zużycie prądu w domu, możesz zdecydować się na użycie bufora ciepła, dzięki któremu zmniejszy się częstotliwość załączania się pompy, a jej taktowanie będzie ograniczone. Bufor nie tylko obniży zużycie prądu, ale także wydłuży żywotność sprężarki.