siedziba
IMG-20220905-WA0008 (1)

Pompy ciepła Gdańsk. Nowoczesne, ekologiczne urządzenia idealne do ogrzewania domu i podgrzewania wody użytkowej

Każdy, kto podchodzi dziś do wyboru instalacji grzewczej, ma do wyboru różne możliwości. Jednak do najczęściej wybieranych – a więc do najpopularniejszych urządzeń do ogrzewania domu i podgrzewania wody użytkowej – należy pompa ciepła.

Pompy ciepła mogą pomóc użytkownikowi zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną, jednocześnie ograniczając poziom emisji zanieczyszczeń. Są one idealne dla domów znajdujących się w regionach o zimnym, ale i umiarkowanym klimacie, i często zużywają mniej energii elektrycznej niż inne rodzaje systemów grzewczych.

Efektywność pompy ciepła jest jednym z głównych czynników, które przemawiają za instalacją tego urządzenia na swojej posesji. Zasada działania pompy ciepła jest ponadto dość prosta, więc obsługa systemu nie wymaga specjalistycznej wiedzy – każdy powinien sobie z tym poradzić. Co jeszcze warto wiedzieć o pompach ciepła?

Pompa ciepła powietrze-woda – wysoka efektywność i nieskomplikowany montaż. Pompy ciepła Gdańsk

Na rynku znaleźć można pompy ciepła różnego rodzaju. Choć ich wybór jest dość szeroki, w Polsce większą popularnością cieszą się zasilane energią elektryczną pompy ciepła typu powietrze-woda.

Pompy ciepła powietrze-woda mogą być wykorzystywane zarówno do chłodzenia, jak i do ogrzewania budynków, a także do dostarczania ciepłej wody użytkowej do domów. Ale jak właściwie działają te urządzenia? Jak działają pompy ciepła powietrze-woda?

Ten rodzaj pompy ciepła pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego i przekazuje je do domu. System posiada jednostkę zewnętrzną połączoną z jednostką wewnętrzną, zawierającą czynnik chłodniczy, który jest następnie rozprowadzany w budynku przez rury lub kanały (czynnik ten jest odpowiedzialny za transport ciepła). Dzięki niemu możliwe jest ogrzewanie domu i przygotowywanie ciepłej wody użytkowej.

Co istotne, pompy ciepła typu powietrze-woda stanowią alternatywę dla tradycyjnych systemów ogrzewania domu – zamiast stosowania tradycyjnych grzejników ściennych można zdecydować się na ogrzewanie płaszczyznowe.

Pompa ciepła jako wydajny sposób ogrzewania budynków. Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła? Pompy ciepła Gdańsk

Pompy ciepła cieszą się tak dużym zainteresowaniem, ponieważ oferują przyjazny dla środowiska sposób ogrzewania domu i obniżenia ponoszonych kosztów poprzez zmniejszenie zależności od paliw kopalnych. Pompa ciepła wykorzystuje energię odnawialną i nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza. Ponadto, urządzenie to jest w stanie zapewnić stałą temperaturę w domu przez cały rok – z ewentualnym chłodzeniem w miesiącach letnich, jeśli użytkownik tego potrzebuje.

Warto również zwrócić uwagę na możliwość uzyskania dotacji rządowych na inwestycje w pompy ciepła, dzięki czemu można obniżyć koszt dokonania takiej inwestycji i zwiększyć swój zwrot z niej. Istnieje np. możliwość skorzystania z programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego można otrzymać nawet do 18000 zł dofinansowania na wymianę starego źródła ciepła na nowoczesną pompę ciepła. Należy jednak pamiętać, że początkowy koszt pompy ciepła jest większy niż tradycyjnych kotłów na paliwo stałe, ale, co istotne, możliwość oszczędzania na energii z czasem zwróci tę różnicę.

Jeśli chodzi o zalety pomp ciepła, warto też wspomnieć o ich długowieczności. Oznacza to, że są one łatwe w utrzymaniu (nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, aby je obsłużyć) i nie psują się często, więc automatycznie nie wymagają wielu napraw.

Ponadto, warto wiedzieć, że możliwe jest połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną (panelami fotowoltaicznymi), co jeszcze bardziej pozwala obniżyć koszty eksploatacji pompy ciepła.

Pompa ciepła
Pompa ciepła

Pompy ciepła Gdańsk. Pompa ciepła powietrze-woda Dragon to niższe zużycie energii i pewne źródło ciepła do domu czy firmy

Instalacja pompy ciepła może okazać się znakomitym pomysłem zarówno w przypadku nowego budownictwa, jak i w wypadku konieczności zmiany starego systemu ogrzewania na coś bardziej wydajnego w istniejących już budynkach. Ogrzewanie pompą ciepła jest niezawodne i efektywne.

Pompy ciepła powietrze-woda firmy Dragon oferują szereg korzyści. Mogą one pomóc w znacznym zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej, bo nawet o 40% w porównaniu do innych systemów! W przeciwieństwie do tańszych pomp ciepła, które korzystają z grzałek pobierających duże ilości energii elektrycznej, pompy ciepła Dragon są o wiele tańsze w eksploatacji.

Warto dodać, że pompy ciepła firmy Dragon mogą być stosowane zarówno do zapewnienia ogrzewania domu jednorodzinnego, jak i dużych zakładów przemysłowych. Moc pompy ciepła waha się od 8 do 90 kW i jest dobierana w zależności od indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Kolejnym atutem pomp ciepła Dragon jest to, że zrezygnowaliśmy w nich z nieefektywnego czynnika chłodniczego R410A – zastępuje go ekologiczny R32. Natomiast dzięki technologii EVI (system wtrysku pary) jej praca jest płynna nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

Korzyści wynikające z instalacji pompy ciepła powietrze-woda Dragon. Pompy ciepła Gdańsk

Dlaczego warto rozważyć montaż pompy ciepła powietrze-woda Dragon? Poniżej kilka powodów.

Wysoka efektywność urządzenia

Pompy ciepła są jednym z najbardziej efektywnych sposobów na ogrzewanie domu lub firmy. Ich działanie polega na wydobyciu ciepła z powietrza zewnętrznego i przeniesieniu go do wnętrza domu za pomocą ciekłego czynnika chłodniczego. Oznacza to, że pompy ciepła zużywają mniej energii niż konwencjonalne systemy grzewcze, takie jak grzejnik elektryczny lub gazowy, i mogą być znacznie bardziej wydajne niż inne formy ogrzewania!

Niskie koszty eksploatacji

Jedną z największych zalet korzystania z pomp ciepła jest to, że są one tanie w eksploatacji (szczególnie korzystne jest połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi). Do tego – jeśli chodzi o pompy ciepła bezgrzałkowe – pobierają one niewielką ilość energii elektrycznej. Oznacza to, że można oszczędzać pieniądze na rachunkach za energię elektryczną!

Łatwy montaż pompy ciepła

Nasza pompa ciepła powietrze-woda jest łatwa w montażu. Instalacja pompy ciepła tego typu nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych prac ziemnych czy innych specjalistycznych operacji. Sprawna ekipa z pewnością szybko upora się z tym zadaniem.