Zajmujemy się sprzedażą i montażem pomp ciepła we Wrocławiu. Nie tylko doradzimy Ci, jaką pompę ciepła wybrać, bazując na informacjach otrzymanych podczas bezpłatnych konsultacji oraz profesjonalnym audycie, w którym dokładnie wyliczymy zapotrzebowanie cieplne Twojego budynku, ale również pomożemy uzyskać dotację z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Obejmuje ona kwotę aż do 55 600 zł, jeżeli wymieniasz stary i nieefektywny kocioł na paliwo stałe na ekologiczną pompę powietrza, która jest nowoczesnym źródłem ciepła zaliczanym do odnawialnych źródeł energii. Program ów realizowany jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pompy ciepła do produkcji ciepła nie spalają paliw stałych, a wykorzystują naturalne źródła energii takie jak np.: powietrze, woda czy ziemia. Dzięki temu podczas pracy nie wytwarzają toksycznych spalin i nie przyczyniają się do zatruwania atmosfery. To dlatego objęto je programem, którego celem jest zapewnienie czystego powietrza. Jednym z warunków uzyskania tej dotacji jest przeprowadzenie audytu energetycznego budynku. Zrobimy to dla Ciebie, a także zajmiemy się innymi formalnościami, abyś nie musiał zawracać sobie tym głowy i tracić czasu na wypełnianie niezbędnych dokumentów. Pomożemy Ci również, jeżeli będziesz chciał połączyć program Czyste Powietrze z innymi programami gminnymi takimi jak chociażby Stop Smog, czy dodatkowo skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Dla kogo przeznaczony jest program Czyste Powietrze?

Czyste powietrze to program rządowy przeznaczony dla inwestorów, którzy planują przeprowadzenie termomodernizacji domu i chcą w jej ramach wymienić stary kocioł typu „kopciuch” na pompę ciepła. Wysokość dopłat jest uzależniona od wysokości dochodów. Biorąc pod uwagę to kryterium, beneficjenci zostali podzieleni na 3 grupy. Dla osób o najniższych dochodach przewidziano dofinansowanie wynoszące od 90 do nawet 100%.

Z programu Czyste Powietrze we Wrocławiu mogą skorzystać osoby fizyczne, które są właścicielami domów termomodernizowanych. Obejmuje ono zakup i montaż powietrznej pompy ciepła, a nabór do tego programu trwa nieustannie przez cały rok. Jeżeli chcesz z niego skorzystać, ale nie masz czasu samodzielnie ogarnąć tego tematu, skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy Ci uzyskać dodatkowe środki, dzięki którym inwestycja w nowoczesną pompę ciepła będzie dla Ciebie znacznie mniejszym obciążeniem finansowym.