Jesteś mieszkańcem Wrocławia i chcesz, aby Twój dom był ogrzewany ekologicznym źródłem energii, które nie będzie przyczyniać się do zatruwania atmosfery, postaw na pompy ciepła Dragon! Te nowoczesne urządzenia są najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem grzewczym na rynku. Dzięki nim obniżysz rachunki za prąd nawet o 40%, a w Twoim domu będzie zawsze ciepło i przyjemnie.

Powietrzne pompy ciepła we Wrocławiu z naszej oferty to urządzenia służące do ogrzewania domu, przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia wnętrz. Dzięki zastosowaniu dwóch nowoczesnych technologii: EVI (zaawansowany bezpośredni wtrysk pary do kompresora) oraz sprężarki inwerterowej Panasonic typu DC nasze urządzenia zużywają aż do 40% prądu mniej od grzałkowych pomp ciepła konkurencji. Ich moc pochodzi bowiem w 100% ze sprężarki. W przypadku pomp wyposażonych w grzałki jest to zaledwie 70%, reszta pozyskiwana jest z energochłonnej grzałki, która włącza się za każdym razem, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0°C, a więc w naszym klimacie pracuje ona przez większą część sezonu jesienno-zimowego. Zastosowanie sprężarki zapewnia również naszym pompom ciepła płynną pracę nawet przy temperaturze sięgającej do -30°C bez ryzyka zamarznięcia.

Z jakich programów dofinansowania do pomp ciepła mogą korzystać mieszkańcy Wrocławia?

Wrocławiacy mają możliwość skorzystania z 3 programów dofinansowania do pomp ciepła:

1. „Czyste Powietrze

Ten rządowy program jest skierowany do osób fizycznych będących właścicielami domów, w których zamontowane jest nieefektywne źródło ciepła na paliwa stałe starego typu. Mogą oni ubiegać się o dotację na zakup i montaż pompy ciepła oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych, dzięki którym dom będzie właściwie docieplony i uszczelniony, co będzie zapobiegać utracie ciepła (np. wymiana okien i drzwi zewnętrznych, ocieplenie przegród zewnętrznych budynku czy modernizacja systemu grzewczego i wentylacyjnego).

2. „Moje Ciepło”

Program ten jest adresowany do inwestorów, którzy dopiero planują wybudowanie domu jednorodzinnego lub są w trakcie jego budowy. Jego celem jest wsparcie rozwoju ogrzewnictwa indywidualnego i rozwoju energetyki prosumenckiej. W ramach tego programu możesz dostać dofinansowanie na zakup i montaż powietrznej, wodnej lub gruntowej pompy ciepła w nowym jednorodzinnym budynku mieszkalnym.

3. „Mój Prąd

Program „Mój Prąd” jest przeznaczony dla osób fizycznych, które wytwarzają prąd elektryczny na własne potrzeby, mają zawartą z operatorem sieci umowę dotyczącą wprowadzania do sieci energii elektrycznej wytworzonej we własnej mikroinstalacji i rozliczają się w systemie net-billing. W ramach tego programu możesz uzyskać dotację na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła albo buforów ciepła zasilanych przez pompę ciepła.

Interesuje Cię dofinansowanie do pomp ciepła we Wrocławiu? Zgłoś się do nas! Niezależnie od tego, z którego programu chciałbyś skorzystać, pomożemy Ci szybko uzyskać dotację, dzięki której inwestycja w pompę ciepła będzie dla Ciebie znacznie mniejszym obciążeniem finansowym.