Jeżeli jesteś mieszkańcem Lubina i szukasz sposobów, aby zwiększyć energooszczędność swojego domu, obniżając przy tym rachunki za energię elektryczną albo dopiero budujesz dom i chcesz, żeby w jak najmniejszym stopniu obciążał on środowisko naturalne, to powinieneś pomyśleć o zakupie i montażu pompy ciepła w Lubinie. Nasza firma zajmuje się sprzedażą i montażem najefektywniejszych i najbardziej energooszczędnych urządzeń tego typu. Są to powietrzne pompy ciepła nowej generacji, które zużywają do 40% prądu mniej od urządzeń innych producentów.

Co sprawia, że pompy ciepła Dragon są najlepszą propozycją na rynku?

Pompy ciepła z naszej oferty są innowacyjnymi urządzeniami, w których zastosowano dwie nowoczesne technologie. Połączono w nich system EVI, czyli zaawansowany bezpośredni wtrysk pary do kompresora oraz specjalną sprężarkę inwerterową Panasonic typu DC przystosowaną do takiej pracy. Sprężarka ta zastępuje tradycyjnie stosowaną w innych pompach ciepła energochłonną grzałkę. Moc naszych pomp ciepła pochodzi więc w 100% ze sprężarki, a nie (jak to jest w przypadku pomp ciepła konkurencji) zaledwie w 70%. Dzięki temu są to urządzenia maksymalnie energooszczędne, które pozwolą Ci zminimalizować rachunki za prąd, a także będą płynnie pracować nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -30°C!

Z jakich programów można uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła w Lubinie?

Mieszkańcy Lubina mogą skorzystać z trzech programów rządowych, które powstały po to, aby zapewnić czyste powietrze, eliminując nieefektywne źródła ciepła na paliwa stałe oraz propagować odnawialne źródła energii znacznie mniej obciążające nasz ekosystem. Jeżeli dopiero budujesz dom i chciałbyś zamontować w nim pompę ciepła, możesz uzyskać na ten cel dotację w ramach programu „Moje Ciepło” albo „Mój Prąd”. Jeśli zaś jesteś właścicielem domu, który wyposażony jest w nieefektywny kocioł starego typu na paliwa stałe i chcesz wymienić go na ekologiczne i wydajne źródło ciepła oraz przeprowadzić niezbędne prace termomodernizacyjne, możesz skorzystać z programu „Czyste Powietrze”.

Nasza firma pomoże Ci przejść przez wszystkie formalności związane z załatwianiem tych dofinansowań, dzięki czemu szybko uzyskasz środki potrzebne na zakup i montaż nowoczesnej pompy ciepła.

Do kogo adresowane są programy „Czyste Powietrze”, „Moje Ciepło” i „Mój Prąd”?

Programy „Mój Prąd” i „Moje Ciepło” adresowane są do inwestorów dopiero budujących domy. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla osób wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę regulującą kwestie związane z wprowadzaniem do sieci energii elektrycznej wytwarzanej w swojej mikroinstalacji i rozliczają się w systemie net-billing. Program „Moje Ciepło” jest adresowany do inwestorów chcących zakupić pompę ciepła i korzystać z niej do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Warunkiem przystąpienia do tego programu jest brak źródła ciepła na paliwa stałe.

Program „Czyste Powietrze” jest adresowany do osób fizycznych będących właścicielami starszych budynków, w których źródłem ciepła są nieefektywne piece na paliwa stałe starej generacji. W jego ramach można również uzyskać dofinansowanie na przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych, czyli na docieplenie domu. Głównym celem tego programu rządowego jest walka ze smogiem oraz zapewnienie czystego i zdrowego powietrza. Niezależnie od tego, z którego programu chcesz skorzystać, nasza firma z chęcią pomoże Ci uzyskać dodatkowe fundusze, dzięki którym inwestycja w pompę ciepła nie będzie zanadto obciążać Twojego domowego budżetu.