Jeżeli zależy Ci na zoptymalizowaniu domowego budżetu i zwiększeniu energooszczędności Twojego domu, to zakup powietrznej pompy ciepła w Legnicy jest dla Ciebie świetną propozycją. Nasza firma zajmuje się sprzedażą i montażem powietrznych pomp ciepła nowej generacji. Są to urządzenia maksymalnie energooszczędne, gdyż zamiast grzałki, która jest elementem stosowanym w wielu pompach ciepła, zostały wyposażone w specjalną sprężarkę inwerterową oraz system EVI (zaawansowany bezpośredni wtrysk pary do kompresora). Dzięki temu zużywają do 40% energii elektrycznej mniej niż grzałkowe pompy ciepła konkurencyjnych firm, gdyż 100% ich mocy pochodzi ze sprężarki (w przypadku pomp grzałkowych zaledwie 70% ich mocy pochodzi ze sprężarki, resztę zapewnia grzałka zużywająca ponad 4 razy więcej prądu).

Nasza firma pomaga również w uzyskaniu dotacji z programu „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd” oraz „Moje Ciepło”. W przypadku wymiany nieefektywnych pieców na paliwa stałe starego typu (tzw. kopciuchów) wysokość dofinansowania może sięgać nawet 55,600 zł! Programy te jest realizowane są przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a ich celem jest zapewnienie zdrowego powietrza m.in. poprzez wyeliminowanie tych urządzeń grzewczych, które podczas wytwarzania ciepła emitują do atmosfery toksyczne spaliny czy propagowanie odnawialnych źródeł energii.

Kto może skorzystać z programu „Czyste Powietrze”, a kto z programu „Moje Ciepło” i „Mój Prąd”?

Rządowy program „Czyste powietrze” jest adresowany do osób fizycznych, które są właścicielami domów termomodernizowanych. Jeżeli więc jesteś właścicielem domu, który jako źródło ciepła wykorzystuje piec starego typu na paliwa stałe i chcesz wymienić go na ekologiczne urządzenie grzewcze jakim jest np. pompa ciepła oraz przeprowadzić niezbędne prace termomodernizacyjne, możesz skorzystać z tego dofinansowania. Wysokość dopłat jest uzależniona od wysokości dochodów.

Dotacja obejmuje zarówno zakup, jak i montaż powietrznej pompy ciepła, a do programu można zgłaszać się przez cały rok. Jeśli chciałbyś z niego skorzystać, ale nie masz czasu zajmować się wszystkimi związanymi z nim formalnościami, zgłoś się do nas! Pracownicy naszej firmy pomogą Ci uzyskać środki na nowoczesną pompę ciepła, która będzie efektywnie ogrzewać Twój dom i podgrzewać wodę użytkową, a latem będzie mogła również chłodzić wnętrza. To innowacyjne urządzenie pozwoli Ci obniżyć rachunki za energię elektryczną i zadbać o środowisko, ponieważ do wytwarzania ciepła nie potrzebuje spalać żadnego paliwa, dzięki czemu nie emituje do atmosfery toksycznych spalin.

Program „Mój Prąd” jest adresowany do osób wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę regulującą kwestie związane z wprowadzaniem wytworzonej w swoich mikroinstalacjach energii do sieci elektrycznej i rozliczają się w systemie net-billing. W ramach tego programu możesz uzyskać dotację na zakup i montaż powietrznej pompy ciepła albo buforów ciepła zasilanych przez pompę ciepła.

Program „Moje Ciepło” został stworzony po to, aby wspierać rozwój ogrzewnictwa indywidualnego. Przeznaczony jest dla nowych domów specjalnie na zakup i montaż powietrznej, wodnej lub gruntowej pompy ciepła w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. Jego celem jest propagowanie odnawialnych źródeł energii oraz wyeliminowanie nieefektywnych źródeł ciepła spalających paliwa stałe. Dotacja w ramach programu „Moje Ciepło” wynosi do 30% lub do 40% kosztów kwalifikowanych (jednak nie więcej niż 21 tys. zł na jedną inwestycję). Pomożemy Ci uzyskać dotację, dzięki czemu inwestycja w pompę ciepła będzie znacznie mniej obciążająca finansowo.